Josef Franz Riedl skulptur

758034

JOSEF FRANZ RIEDL (1884-1965) skulptur i form av get som äter från tallrik, signerad samt daterad 1920 i gjutningen, patinerad brons, sockel i marmor (verde mare), höjd ca 17 cm

Nagg på sockeln, slitage

Konst, Skulpturer

Josef Franz Riedl skulptur

Budhistorik (3 bud)

5787671
5786722
850
5782573

Slutpris SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.