träskulpturer 6 st

757539

SKULPTURER, trä, 6 st, omkring 1900-talets först hälft, bestående av bl.a. av: 1 skulptur i form av samisk man, signerad o.v.a, 1 skulptur i form av man, signerad N Wide, höjd 26 cm

Bruksslitage, figuren signerad Nils WIde med skada vid fot

Konst, Skulpturer

träskulpturer 6 st

Budhistorik (1 bud)

5800905
2020-04-08 17:04:22

2020-04-08 kl 17:10
Slutpris SEK:
31 EUR, 35 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.