Sextant 1800-tal

724038

SEXTANT, tidigt 1900-tal, Cox & Coombes Devonport & Plymouth, England, mässing, längd ca 24 cm

Ingår i temaauktionen "Nautica"

Smärre åldersrelaterat slitage

Nautica/Technica, Diverse, Tema

Monter 14

Sextant 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
5812127
5811855
1 700
5811854
1 600
5803242
5803179
1 400

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.