Tapio Wirkkala fanerfat

721737

TAPIO WIRKKALA, fanerfat, signerad TW, 1960-tal,
laminerad björkfaner, längd 48 cm, bredd 24,7 cm.

Små skador och lagningar

Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Tapio Wirkkala fanerfat

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
5830485
4 600
5816198
5814933
3 900
5809144
3 600
5807869
3 100

Slutpris EUR:
4 600
48 017 SEK, 5 402 USD
Utropspris EUR:
8 000-1 000