Bartholomeus Johannes Van Hove oljemålning

724515

BARTHOLOMEUS JOHANNES VAN HOVE (Holland, Haag 1790-1880): Stadsvy med figurer, signerad B. J Hove, olja på pannå, 43,5x49 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Lagad spricka, renoverad, retuscher

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (11 bud)
5701367
6 000
5701353
5 000
5701348
5700823
5700685
1 600

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.