Orientmatta figural semiantik Kashan

723384

ORIENTMATTA Kashan, semiantik, figural, 205x133 cm

PROVENIENS
Inköpt 1983, vidare i arv till nuvarande ägare

liten lagning

Mattor/Textilier, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (37 bud)
5701501
8 800
5701494
8 600
5701464
8 400
5701449
8 200
5701432
8 000

Slutpris SEK:
8 800
843 EUR, 990 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.