Meissen porslinsbricka

722261

MEISSEN, bricka, porslin, 1800-talets slut, handmålad polykrom dekor av spelande sällskap i landskap samt ströblommor, 44 x 31, 5 cm

Tredje sortering, smärre slitage

Keramik/Porslin, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Meissen porslinsbricka

Budhistorik (16 bud)
5701188
5700334
3 800
5701185
3 800
5700334
3 600
5696580
3 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.