Bruno Liljefors, Fällande gäss i skymningsljus

719488

BRUNO LILJEFORS (1860-1939): Fällande gäss i skymningsljus, signerad B.L., olja på duk fäst på pannå, 29 x 41 cm.

PROVENIENS:Bukowski Auktioner, Internationella höstauktion 1986, katalognr 146

Möbler, Övriga möbler, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (46 bud)
5701907
74 000
5701933
72 000
5701907
70 000
5701914
68 000
5701907
66 000

Slutpris SEK:
74 000
7 607 EUR, 8 665 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.