Vävd tapet Flandern 1600-talets andra del

718458

VÄVD TAPET, Flandern, 1600-talets andra del, ull med silkesinslag, föreställande lekande barn i slottsträdgård, bård med blommor, gobelängteknik, 248 x 327 cm

PROVENIENS:
Stopalo

Restaurerad, uppfodrad, lagningar, bristningar, hål

Mattor/Textilier, Väggbonader, Lilla Kvalitén, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (31 bud)
5701167
35 000
5701163
34 000
5701158
33 000
5701154
32 000
5701142
31 000

Slutpris SEK:
35 000
3 436 EUR, 3 815 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.