Bordspendyl Louis XV-stil

718318

BORDSPENDYL, Louis XV-stil, Frankrike 1800-talets andra hälft, urtavlan märkt LENOIR A PARIS, förgylld brons, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter, emblem av musikattribut, krönt av putto med lyra, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 43,5 cm

Smärre slitage, ställvisa emaljskador

Klockor/Ur, Bordsur, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordspendyl Louis XV-stil

Budhistorik (8 bud)
5701039
5700686
5700682
5698550
5695556

Slutpris SEK:
393 EUR, 436 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.