Carl-Harry Stålhane objekt, Designhuset

724552

CARL-HARRY STÅLHANE, ljuslykta/skulptur/vas, Designhuset 1970-/80-tal, stengods, unik, spräcklig glasyr i oxblod och grått, signerad Designhuset CH Stålhane (egenhändig namnteckning), höjd 17 cm

PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägare på utställning på NK, Stockholm

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design

Budhistorik (22 bud)
5634262
1 600
5634901
5634262
1 400
5634899
1 300
5634262

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.