Tennfat 4 st

724674

BALTZAR ROKUS (Arboga 1743-1788), ett par, tenn, stämplade 1751, diameter ca 22 cm, samt två tennfat 1700-tal, med oklar identifiering medföljer, diam 20-22 cm.

Slitage, bruksslitage, lagningar.

Metall

Monter 10

Tennfat 4 st

Budhistorik (6 bud)
5543805
550
5541797
500
5543795
450
5541797
5525068

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.