Ewa Rudling

724659

EWA RUDLING (född 1936): "Jacqueline Bisset, Paris 1972", signerad och numrerad Ewa Rudling 2/30 på baksidan, c-print, ca 45x30 cm;

Ewa Rudling om JACQUELINE BISSET:
"-Brittisk skådespelerska mycket anlitad i Frankrike. François Truffaut: 'Dag som natt'. Bilden togs hemma hos Bob Calle, cancerolog, konstsamlare, mecenat och pappa till konstnären Sophie Calle"
Skador: Oramad

Oramad

Fotografi, Konst

Rum 9, Vagga 2

Ewa Rudling

Budhistorik (4 bud)

5569936
650
5569316
600
5565817
5547302

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.