Sparbössa Stockholms Sparbank

724657

SPARBÖSSA, omkring 1900, Stockholms Sparbank, Stockholm, litograferad plåt, otydligt märkt "No1908" samt "Sparat öre blir krona", höjd 12, 12x12 cm, nyckel finns

Omfattande slitage och krakeleringar, nyckel finns, lås med lagning

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta på vid Utlämning

Diverse, Belysning

Sparbössa Stockholms Sparbank

Budhistorik (37 bud)
5544041
4 800
5544040
4 600
5544036
4 400
5544034
4 200
5544030

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.