Parian

724651

GUSTAFSBERG, "Törnutdragare", skulptur, parian, signerad "Cop G.E 1901", daterad 1921, höjd 25 cm.

Sedvanligt ytslitage.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Parian

Budhistorik (3 bud)

5561147
5561146
5558510

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.