Bruno Mathsson Karin fåtöljer

724647

BRUNO MATHSSON, Karin 73, fåtöljer, 1 par, stomme av förkromade stålrör på glidfötter, bärväv i khaki, djuphäftade dynor och armstödskuddar i gråbrunt skinn, Dux, 1900-/2000-tal, höjd ca 82, sitthöjd ca 35 cm

Bruksslitage / patina

Möbler, Fåtöljer, Design

Drottninggatan 36, Malmö

Bruno Mathsson Karin fåtöljer

Budhistorik (43 bud)
5547960
33 000
5547952
32 000
5547950
31 000
5547949
30 000
5547946
29 000

Slutpris SEK:
33 000
3 161 EUR, 3 713 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.