Parian

724645

GUSTAFSBERG, "Lifräddaren", skulptur, parian, daterad 91 (1891), höjd ca 16 cm.

Sedvanligt ytslitage.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Parian

Budhistorik (5 bud)
5573019
5572761
750
5561130
700
5561130
5555461

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.