Per Hasselberg

724641

PER HASSELBERG, efter, "Grodan", skulptur, parian, signerad P. Hasselberg och daterad 1912, bredd 33 cm, djup 27,5 cm, höjd 37 cm.

Sedvanligt ytslitage, tillverkningsdefekter i form av mindre bränningssprickor.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Per Hasselberg

Budhistorik (34 bud)
5582467
9 600
5582932
9 400
5582467
9 200
5582921
9 000
5582467
8 800

Slutpris SEK:
9 600
920 EUR, 1 080 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.