Kaffepannor 1800-tal

724608

KAFFEPANNOR, 2 st, 1800-tal, koppar, med gåsbröst och mustaschfäste, en hänkel märkt BGRK (?), total höjd ca 13-30 cm

Smärre bucklor och lagningar, den mindre kannan med smärre bristning

Diverse, Allmoge

Kaffepannor 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

5552943
2020-01-24 05:23:17

2020-01-24 kl 16:00
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.