Uppläggningsfat Kina 1700-tal

724547

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor i underglasyrblått, längd ca 33 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (18 bud)
5559724
5558456
5558543
5558456
5558540
950

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.