Joan Mirķ

724532

JOAN MIRO (1893-1983): "Hommage ā Strindberg", färglitografi, 1976, signerad och numrerad Mirķ 37/100. Tryckt av La Poligrafa, Barcelona. Editerad av Galerie Börjeson, Malmö, bildyta ca 74,5x54,5 cm, LITTERATUR: Mourlot 1104

Rum 15

Joan Mirķ

Budhistorik (20 bud)
5552258
24 000
5552248
23 000
5552233
22 000
5549145
21 000
5552214
21 000

Slutpris SEK:
24 000
2 299 EUR, 2 700 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.