Okänd konstnär England

724512

OKÄND KONSTNÄR, 1800-talets andra hälft, England, signerad HRitchie, tillskriven Henry Ritchie, enligt uppgift bakom tavla porträtterar "The Brookside" i Edinburgh, mått ca 28x20 cm

Färgen mörknad en smula

Konst, Äldre måleri

Fack 18

Okänd konstnär England

Budhistorik (5 bud)
5541605
500
5527636
450
5526088
5525052
5524881

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.