Bägare 1700-tal Sala

724508

BÄGARE, silver, Hans George Granroth (1756-1790), Sala, 1780, svisselerad rocailledekor, delvis förgylld, höjd ca 20 cm, vikt 391 g

Slitage,

Silver

Monter 11

Bägare 1700-tal Sala

Budhistorik (4 bud)

5543478
4 400
5525174
4 200
5525174
5524836

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.