Ljuskrona

724447

LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, oscariansk stil, stomme i mässing, behängd med fyrkantiga prismor, 5 ljuspunkter, höjd exkl. kedja ca 40, diameter ca 44 cm

Smärre slitage, smuts, enstaka prismor som saknas, skadade prismor kan förekomma

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (20 bud)
5541580
5539420
5539420
1 900
5539338
1 800
5538672
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.