Bruno Mathsson Pernilla 69

724430

BRUNO MATHSSON, "Pernilla 69", fåtölj, stomme i mörkbetsad böjträ i bok, klädsel i grönt skinn, med nackkudde fäst med band i läder, stämplad Bruno Mathsson by Dux, sitthöjd ca 26-39 cm

Bruksslitage/patina kring läder, slitage kring armlän

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 12

Bruno Mathsson Pernilla 69

Budhistorik (15 bud)
5543668
3 400
5543655
3 200
5543634
5543627
2 800
5543617
2 600

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.