Fåtölj Pernilla 69

724429

BRUNO MATHSSON, "Pernilla 69", fåtölj, stomme i mörkbetsad böjträ i bok, klädsel i grönt skinn, med nackkudde fäst med band i läder, stämplad Bruno Mathsson by Dux, sitthöjd ca 26-39 cm

Bruksslitage/patina kring läder, slitage kring armlän

Möbler, Fåtöljer, Design

Fåtölj Pernilla 69

Budhistorik (5 bud)
5544060
3 600
5535029
3 400
5534890
3 200
5527034
5525781
2 800

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.