Lockurna Kina 1900-tal

724396

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, polykrom dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, med fyra karaktärers märke, höjd ca 41 cm

Locket med nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 4

Lockurna Kina 1900-tal

Budhistorik (6 bud)
5561118
550
5561418
500
5561118
450
5549793
5549793

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.