Röd flaska av Kaj Franck

724388

KAJ FRANCK, FLASKA, "KF 290", signerad Kaj Franck, Nuutajärvi Notsjö, 1960-tal, klart och rubinrött glas, höjd 13,5 cm, diameter 13 cm

Glas, Konstglas, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Röd flaska av Kaj Franck

Budhistorik (10 bud)
Bud EUR
5574314
180
5574293
170
5574289
160
5574291
150
5574289
140

Slutpris EUR:
180
1 879 SEK, 211 USD
Utropspris EUR:
200