Arne Jacobsen ''Sjuan'' 6 st stolar

724355

ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 6 st, Fritz Hansen, Danmark, 1970-1, modell 1265, orange lackerade, benställning i förkromad metall, formpressat trä, märkta samt delvis etikettmärkta, sitthöjd ca 42 cm

Slitage, färgbortfall, fläckar, fanerskador

Möbler, Stolar

Hylla 9

Budhistorik (25 bud)
5544125
8 000
5544123
7 800
5544111
7 600
5544110
7 400
5544093
7 200

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.