Jacob Ängman bestick silver Rosenholm

724263

JACOB ÄNGMAN, bestick, silver, 36 dlr, "Rosenholm", GAB, 1960-tal, bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, total vikt ex knivar med rostfritt blad ca 975 gram, 3 etuier medföljer

Skador: Bruksslitage, repor förekommer

Silver

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (14 bud)
5525894
6 000
5538415
5 800
5525894
5 600
5538411
5 400
5525894
5 200

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.