Berndt Lindholm oljemålning

724252

BERNDT LINDHOLM (Finland, 1841-1914): Motiv från vik, signerad B Lindholm, olja på duk, ca 38x57 cm

Proveniens: Familjen Tham, Gatenhielmska huset, Göteborg

Några färgbortfall i kanterna

Konst, Äldre måleri

Rum 3

Berndt Lindholm oljemålning

Budhistorik (8 bud)
5553530
23 000
5553504
22 000
5545976
21 000
5540391
20 000
5536350
19 500

Slutpris SEK:
23 000
2 203 EUR, 2 588 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.