Arne Jacobsen "Myran" 3 st

724213

ARNE JACOBSEN, 3 st "Myran", 1950/60-tal, två st märkta "Slöjdseminariet Linköping" undertill, vitlackerade, sitthöjd ca 44 cm

Smärre slitage, kompletterade, två med ben utbytta (från trebent till fyrbent), slitage på färg, smärre färgkrackelyr

Ändringar/tillägg
Äldre kåpa medföljer

Möbler, Stolar, Design

Hylla 10

Arne Jacobsen

Budhistorik (4 bud)

5538815
5537379
600
5528601
5528600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.