Ljuskrona rokokostil

724173

LJUSKRONA, rokokostil, slutet av 1900-talet, 5 ljusarmar samt invändigt med 3 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med wachtelprismor, spira i mitten samt stamglas upptill, brickmärkt Titanus Aktiebolag 1992 samt etikettmärkt "Svensk Design Äkta mässing", höjd exklusive kedja ca 50, ink kedja och kåpa ca 80, diamater 38 cm

Fungerar vid inskrivningstillfället, smärre slitage, saknas 1 marguerit, medföljer 1 extraprisma samt ett stycke mässingstråd

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (8 bud)
5536409
1 300
5535169
5535169
5528727
5523646
450

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.