Josef Ekberg vaser

724142

JOSEF EKBERG, vaser, 7 st, burk med lock, Gustafsberg, dekor av sgrafitto i blått, undertill signerade samt daterade, från 1917-1025, höjd ca 6-15 cm

En med fabrikationsdefekt

Keramik/Porslin

Josef Ekberg vaser

Budhistorik (26 bud)
5540011
5538055
5538055
1 900
5537592
1 800
5536845
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.