Gustaf Abraham Piper gouacher

724127

GUSTAF ABRAHAM PIPER (1692-1761): (2) Scener ur nya testamentet, gouacher på pergament 4 st, ett par signerade och daterade G.A. Piper pinxit Gräntzö in Julio 1727, ca 24,518 cm, ett par ca 14x21 cm, varav en signerad och daterad G.A. Piper.. 1738

Fläckar

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Gustaf Abraham Piper gouacher

Budhistorik (13 bud)
5530328
6 600
5532807
6 400
5530328
6 200
5532806
6 000
5530328
5 200

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.