Golvlampor i form av urnor

724094

GOLVLAMPOR, 1-par, i form av urnor, omkring 1900-talets andra hälft, glaserad keramik, dekor med girlanger, akantus samt hänklar i form av stenbockar, höjd exklusive lampskärm 77 cm

Krackelyr, lagning vid ena hänkeln, sprickor vid sockel samt allmänt bruksslitage

Belysning, Golvlampor

Rum 15

Golvlampor i form av urnor

Budhistorik (2 bud)

5536276
500
5536269

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.