Skål Kina 1800-tal

724053

SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av tuppar i trädgård i järnoxid, sepia samt emaljfärger, höjd ca 7-17 cm, träsockel medföljer

Spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Skål Kina 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

5543392
5538534
5525807

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.