Berndt Friberg skålar Gustavsverg

723995

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skålar, 2 st., stengods, Gustavsverg, signerade Friberg och med studiohanden, höjd ca 4,5-5, diameter 8-9 cm

Nagg, en med tuschtext på fotringen

Keramik/Porslin

Monter 7

Budhistorik (6 bud)
5537748
5535817
500
5529740
450
5529738
5529189

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.