Arne Jacobsen 4 sjuanstolar

723967

ARNE JACOBSEN, (4), Sjuan, Fritz Hansen, Danmark, 1960-tal, förkromat stålunderrede, svartlackerade, undertill emd kåpa i metall, märkt FH Danmark, sitthöjd ca 45 cm

åldersrelaterat slitage, patina, fläckar, repor stötmärken

Möbler, Stolar, Design

Hylla 7

Arne Jacobsen 4 sjuanstolar

Budhistorik (13 bud)
5535012
2 400
5535006
5535004
5535000
1 900
5534996
1 800

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.