Johan Martin Berg Göteborg

723964

SPEGEL, empire, Johan Martin Berg, Göteborg (ca1772-1852), med Göteborgs hallstämpel, bronserade och förgylld, delvis blåmålad botten, tympanonkrön, bredd 52 cm, höjd 93 cm.

Saknar glas, skador, slitage, inristat nummer på baksidan, senare ytbehandling.

Speglar

Johan Martin Berg Göteborg

Budhistorik (18 bud)
5569341
5569640
1 400
5569341
1 300
5569197
5552932

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.