Tekannor och skål Kina

723960

TEKANNOR, SKÅL, 3 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor, höjd ca 6-10, skålens diameter ca 17 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Tekannor och skål Kina

Budhistorik (15 bud)
5543267
1 300
5542210
5543265
5542210
5543262

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.