Ljuskrona

723940

LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, 4 ljusarmar, elektrifierad, behängd med olikformade prismor, kupa i blå glasmassa, höjd 70, diameter 50 cm

Bruksslitage, enstaka prismor saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 3

Ljuskrona

Budhistorik (10 bud)
5538343
850
5538087
5538342
750
5538087
700
5535149
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.