Spegellampett

723881

SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft, bronserad och delvis förgyllt krön i skuret trä med dekor i fom av lyra och horn, två ljusarmar i mässing, ca 66x59 cm

Smärre skador och lagningar, retuscher

Speglar

Rum 12

Spegellampett

Budhistorik (8 bud)
5543419
3 200
5544743
5543419
2 800
5544742
2 600
5543419
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.