Mats Theselius, "Theselius Rex", fåtölj, Källemo

723872

MATS THESELIUS, "Theselius Rex", fåtölj, Källemo, formgiven 1995, järn och metallpläterad, sits och rygg klädda med cognacsfärgat läder, signerad Mats Theselius No 156/360 KÄLLEMO AB VÄRNAMO SWEDEN, höjd 72 cm

Obetydligt slitage, framstår som oanvänd

Möbler, Fåtöljer, Design, Selected

Rum 3

Mats Theselius,

Budhistorik (19 bud)
5538627
74 000
5538626
72 000
5538614
70 000
5538605
68 000
5538612
68 000

Slutpris SEK:
74 000
7 089 EUR, 8 325 USD
Utropspris SEK:
75 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.