Vas Berndt Friberg

723861

BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas samt skål, Gustavsberg, stengods, blå harpälsglasyr, signerade Friberg, höjd på vas ca 18, diamater på fat 11,5 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Vas Berndt Friberg

Budhistorik (37 bud)
5523658
18 000
5540268
17 500
5523658
17 000
5540267
16 500
5523658
10 500

Slutpris SEK:
18 000
1 724 EUR, 2 025 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.