Gallerskål med fat porslin Kina 1800-tal

723828

GALLERSKÅL MED FAT, porslin, Kina, 1800-tal, blå dekor av pagodlandskap, skålens längd ca 20 cm, fatets längd ca 24 cm

Fatet med lagning

Orientaliskt, Porslin

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (16 bud)
5560249
5560242
5560239
5560237
950
5560234
900

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.