Vas porslin Kina Kanton 1800-tal

723819

VAS, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal, polykrom och förgylld dekor av fåglar och geishor, utanpåliggande dekor av ödlor, höjd ca 46 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (1 bud)

5558392
2020-01-25 15:32:46

2020-01-25 kl 20:25
Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.