Golvvas Kina Kanton 1800-tal

723816

GOLVVAS, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal, dekor av geishor och fåglar, utanpåliggande dekor av ödlor, höjd ca 60 cm

Visst slitage

Orientaliskt, Porslin

Linnégatan 21, Norrköping

Golvvas Kina Kanton 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
5555364
6 000
5555355
5 800
5555362
5 800
5555355
5 600
5555331
5 400

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 482 kr.