Stekfat England flintgods

723793

STEKFAT, flintgods, England, 1800-talets första hälft, dekor i underglasyrblått, längd ca 53 cm

Slitage, krackelering, repor

Keramik/Porslin

Rum 7, Hylla 3

Stekfat England flintgods

Budhistorik (22 bud)
5543881
5528396
5543872
1 900
5528396
1 800
5543866
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.