Glas & flaskor 3 delar

723781

GLAS & FLASKOR, 3 delar, Tyskland, 1700- / tidigt 1800-tal, glas med Schauenburg-Holsteins vapensköld, diameter 7 cm höjd 11 cm, flaska märkt "Vivat der König von Preußen 1802" och Fredrik Wilhelm II monogram, höjd 13,5 cm, flaska med dekokr av dam, propp i tenn, höjd 15 cm

Åldersrelaterat slitage, en flaska med avslag på mynnig, propp med skador

Glas, Övrigt glas

Glas & flaskor 3 delar

Budhistorik (5 bud)
5566122
5566120
5548005
5545631
900
5544923

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.